Ana içeriğe geç

İŞKUR üzerinden KPSS şartsız 135 güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. Özel güvenlik görevlisi olmak için ilinizde bulunan sertifika vermeye yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir.

Bunun akabinde her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte olan ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız. İŞKUR’un sunduğu hizmetlerden yararlanmak için kişilerin ilk adımda kayıt olması gerekir.

İŞKUR’a kayıt resmi internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi; ikamet edilen il veya ilçedeki İŞKUR şubelerinden de yapılabilir. İş arayan vatandaşların İŞKUR’da kayıt oluşturabilmesi için 14 yaşını doldurmuş olması gerekir.

KPSS şartsız İŞKUR üzerinden personel alımlarına tüm hızıyla devam ediliyor. Bu sefer 135 güvenlik görevlisi alım ilanı açıklandı. İŞKUR üzerinden her gün farklı kadro ve pozisyonlarda kamu ve özel sektör personel alım ilanları yayınlanmakta olup bu noktada Mayıs ayına girdiğimiz şu günlerde personel alım ilanları devam etmektedir.

Hali hazırda yayınlanan ilanlara göre 135 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek olup adayların farklı başvuru şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Buna göre adayların sağlamsı gereken başvuru şartları ile diğer detaylara ilişkin bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.